Тваринництво

Вік відлучення поросят варто визначати для кожної ферми окремо

Вік відлучення поросят варто визначати для кожної ферми окремо

У якому віці відлучати поросят кожна ферма має вирішувати індивідуально. Наприклад, на фермі, де народжується 12-13 поросят на свиноматку і немає потреби робити багато підкидних свиноматок, недоречно відлучати занадто малих поросят.

Проте й не слід тримати їх занадто довго, тому що ферма відставатиме в плані живонароджуваності, а треба отримувати максимум опоросів на рік від кожної свиноматки.

Найоптимальнішим для відлучення є 28-й день. Потрібно уникати відлучення поросят віком меншим за 21 день із кількох причин. Свиноматки, у яких відлучили поросят раніше ніж через 21 день, матимуть проблеми з охотою. Рано відлучені поросята зазвичай не мають достатньої ваги і не привчені до споживання комбікорму, що призведе до значних проблем із діареєю.

Також занадто раннє відлучення суперечить загальним нормам добробуту свиней. Чим старші поросята, тим легше їм дається відлучення і є можливість давати дешевший стартерний комбікорм. Однак занадто довгий підсисний період для свиноматки зменшує кількість опоросів на рік і, відповідно, зменшується загальна продуктивність ферми.

Також інколи пізнє відлучення призводить до надмірної втрати свиноматкою ваги і, як наслідок, – до меншої кількості народжених поросят наступного опоросу.

На фермах із великою кількістю живонароджених поросят є потреба у використанні підкидних свиноматок; коли свиноматка, крім своїх власних, має годувати практично таку саму кількість молодших поросят.

До того ж коли свиноматка отримує чужих поросят, у неї тимчасово різко падає молоковіддача, і зміна гормонального фону запускає новий цикл, тож свиноматка приходить в охоту. Занадто довгий підсисний період може призводити до того, що свиноматка приходить в охоту на опоросі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!