Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Відмова від купірування хвостів у поросят призводить до канібалізму в стаді

Відмова від купірування хвостів у поросят призводить до канібалізму в стаді

Відмова від купірування хвостів у свиней без зміни умов утримання призводить до більш негативних наслідків для здоров’я тварин. Підтверджують це і результати дослідження, проведеного вченими університету штату Міннесота (США).

Для оцінки впливу купірування хвостів на здоров’я та поведінку свиней було відібрано 240 поросят обох статей породи ландрас, йоркшир, дюрок. Половині поросят хвости купірували відразу після народження – на відстані 1,3-2,5 см від основи хвоста. Інша половина була з необрізаними хвостами.

Експеримент підтвердив, що серед свиней з обрізаними хвостами було менше тварин із серйозними ушкодженням хвоста порівняно зі свинями з необрізаними.

Автори дослідження визначили чинники, що призводили до спалахів обгризання хвостів. Серед них – решітчаста підлога, відсутність іграшок і скупчення тварин біля годівниці.

Відтак, ухвалюючи рішення відмовитися від купірування, фермери повинні переглянути умови утримання свиней, щоб зменшити стрес.

Так, конкуренція між тваринами знижується за рахунок сортування під час відлучення, коли поросята з різних виводків змішуються й утримуються відповідно до їх ваги.

Відмова від купірування потребує також більшого простору для тварин у загоні.

Крім того, персонал свиноферм має бути готовим оперативно реагувати на спалахи обгризання хвостів. Для цього необхідно негайно вилучити свиню, яка кусає; обробити рани свиней з обгризеними хвостами; додати свіжий допоміжний матеріал (мотузки, гілки, паперові мішки, солому); перевірити доступ до води та корму й проконтролювати мікроклімат свинарника.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали