Від клостридіозу у корів врятує профілактика, лікування – неефективне
Для попередження клостридіозу у великої рогатої худоби необхідно застосовувати профілактичні заходи. Значну роль відіграє хороший менеджмент годівлі.
Лікування захворювання в більшості випадків неефективне, бо клостридіоз – це гострий синдром із коефіцієнтом летальності близьким до 100%.
Промислові ферми високопродуктивних порід ВРХ повинні ретельно стежити за високоенергетичними раціонами, оскільки харчовий стрес є причиною виникнення дисбіозу травної системи, який у свою чергу сприяє клостридіозу.
Необхідно стежити за плавними переходами між кормами й додавати в раціон достатню кількість клітковини для забезпечення рівноваги кишкової флори.
Слід уникати стресових ситуацій: різкої зміни раціону або перегрупування тварин.
Особливо слід запобігати порушенням режиму годівлі, особливо у тварин на відгодівлі, які не повинні відчувати відсутність питної води протягом кількох годин і тривалих періодів відсутності корму.
Також не слід захоплюватися годуванням тварин концентратами за відсутності корму. Достатній простір для кожної тварини на кормовому столі становить 50-60 см/голову (500 кг живої ваги), якщо пропонується концентрат плюс грубий корм. Або 30 см/голову, якщо пропонується тільки концентрат.
Не слід забувати й про вакцинацію. Вакцини проти клостридіозу мають містити щонайменше кілька токсинотипів Cl. perfringens і переважно β та епсилон-токсоїди.
Додати коментар