Вгодованість свиноматок визначає їхню продуктивність в наступному циклі
Вгодованість свиноматок на фермі треба постійно контролювати. Тільки так можна забезпечити їх потрібною кількістю корму, правильно його нормувати й уникнути зайвих витрат. Вчорашні норми ‒ не актуальні, адже генетичний прогрес швидко змінює тварин, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Сучасні свиноматки мають високу продуктивність, зокрема великий розмір гнізда й молочність, щоб його вигодувати, менший шпик і вміст жиру в організмі, як порівняти з попередніми поколіннями. Втім, їх не потрібно годувати як на забій ‒ треба дати те, що потрібно організму.
Так, інколи важких ремонтних свинок помилково вважають жирними й обмежують годівлю під час супоросності. Компанія РІС рекомендує, навпаки, дещо збільшити норми годівлі в цей період.
Програма годівлі має бути переглянута, якщо на відлученні понад 10% худих свиноматок. Вгодованість свиноматок визначає їхню продуктивність в наступному циклі.
Загалом слід дотримуватися такого правила: жодної худої свиноматки на опоросі, жодної жирної на відлученні, максимум нормальних свиноматок на опоросі. А Каліпер, який дозволяє точно виміряти кондиції тіла свиноматки, має замінити суб’єктивну оцінку вгодованості тварини на око.
Раніше ми писали про особливості годівлі свиноматок РІС у транзитний період.