Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вершкове масло може подешевшати до середини весни

ІНФАГРО
Джерело:
ІНФАГРО
Поділитись:

Ситуація на українському ринку вершкового масла найближчим часом кардинально зміниться. 

Насамперед на неї вплине зниження цін на біржові товари на світовому ринку, в тому числі на масло. Певний вплив матиме і девальвація гривні. Обвал валют у сусідніх країнах СНД теж зіграє свою негативну роль.

Але поки ці чинники не позначилися на українському ринку масла, і ціни залишилися колишніми. Так, солодковершкове масло (82%) в середині березня навіть трохи подорожчало і пропонується в основному по 132-135 тис. грн/тонна.

Найближчим часом виробництво масла сезонно зростатиме, а зовнішній попит знизиться. Тобто пропозиція зросте, а експортні ціни впадуть. Це повинно спричинити зниження і внутрішніх цін. 

Вплинути на це може очікуваний перерозподіл торговельних потоків у межах країн СНД. Зараз курси валют цих країн помітно впали, особливо відчутно – у Росії.  Тепер у цій країні вершкове масло коштує $4,4 тис./тонна, а це означає, що білоруські експортери  шукатимуть для свого товару ринки збуту там, де Україна ще нещодавно продавала своє масло за високою ціною. Козирі в конкурентній боротьбі на цих ринках – у Білорусі, хоча б тому, що у неї немає проблеми з логістикою.

Можна припустити, що до середини весни ціна на вершкове масло знизиться. Внутрішня ж ціна залежатиме від експортної та від рівня девальвації гривні.

Джерело:
ІНФАГРО
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!