Тваринництво

Вентиляція у пташнику напряму впливає на здоров’я птиці

Вентиляція у пташнику напряму впливає на здоров’я птиці

У птахівництві дуже велике значення має якісна вентиляція. Вентиляція напряму впливає на здоров’я птиці, конверсію корму, кількість спожитого корму.

На цьому наголошує експерт із систем охолодження Weeden Environments Реджи Сосіер, пише журнал «Наше птахівництво».

«Дуже важливо контролювати рівень вуглекислого газу, а також вологості в пташнику. Високий рівень вуглекислого газу сприятиме підвищенню рівня аміаку», ‒ зазначив він.

«Вентилятори, випаровувальні касети мають бути вимиті, очищені від пилу, павутини. Можна мати на виробництві досить якісне й дороге обладнання, але якщо воно не підтримуватиметься у належному стані, користі від нього буде значно менше», ‒ зазначив Реджи Сосіер.

Важливо вкладати кошти в те, щоб вчасно робити ремонт і профілактику обладнання, додав він.

У пташнику має бути оптимальна кількість припливних клапанів. Обов’язково вираховується пропускна здатність клапанів, тунельні вентилятори підлаштовуються таким чином, щоб вони збігалися з пропускною здатністю клапанів.

«Також хочу наголосити на важливості тунельної вентиляції для птахівництва. В багатьох українських пташниках стоїть обладнання, яке, на перший погляд, здається тунельною вентиляцією, але за детальнішого дослідження виявляється, що система має недостатньо вентиляторів чи вхідних отворів, через які проходить повітря, тощо, ‒ зауважив Реджи Сосіер. ‒ Дуже прикро, що в багатьох господарствах навіть не вимірюється швидкість руху повітря».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!