Тваринництво

Великий тваринницький бізнес також потребує підтримки від держави, – думка

Великий тваринницький бізнес також потребує підтримки від держави, – думка

Розвиток галузі тваринництва можуть пришвидшити такі державні програми, як підтримання великих інвестиційних проєктів шляхом зниження або скасування митних платежів за ввезення обладнання, державні гарантії, програми з відшкодування відсотків по кредитах, розширення програми 5-7-9 для інвестпроєктів (збільшення ліміту).

На цьому в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» наголосила Світлана Собіпан, директорка ТОВ «Луцька аграрна компанія».

«Сьогодні багато програм, орієнтованих на малий і середній бізнес, проте підтримання великого бізнесу – мінімальне, – зазначила вона. – Розширення виробництв тваринницької галузі дасть можливість збільшити реалізацію м’яса птиці на зовнішні ринки. Це – альтернатива експорту зернової сировини, адже м’ясо має додану вартість».

Також, на думку Світлани Собіпан, як механізм підтримання держави варто розглядати зміну системи оподаткування на час воєнного стану та відновлення економіки й стабілізації діяльності підприємств у післявоєнний час: уведення податку з обігу, що зменшує ризики маніпулювання розміром сплати, послаблення тиску контрольних органів, зменшення податків і відрахувань із заробітної плати.

«На мою думку, це не знизить надходжень до бюджету, а виведе малий бізнес із тіні», – додала вона.

Як повідомлялося, волинським підприємствам за утримання корів м’ясних порід виплатять дотацію.