Тваринництво

Вчені досліджують альтернативу для підтримання рівня кальцію у корови після отелення

Вчені досліджують альтернативу для підтримання рівня кальцію у корови після отелення

Субклінічна гіпокальціємія може стати великою проблемою навіть у стадах ВРХ із дуже низьким рівнем виникнення післяродового парезу.

Правильна годівля до отелення – сьогодні найнадійніший спосіб впливу на рівень кальцію в організмі корів після отелення та на подальші результати.

Найбільш досконало вивченим і реалізованим підходом є застосування перед отеленням аніонних солей для зниження катіон-аніонного балансу в раціоні (КАБР) корів і підвищення таким чином здатності до гомеостазу кальцію в разі раптового підвищення потреби в ньому на початку лактації.

Нещодавно були проведені дослідження із застосування в раціоні корів перед отеленням речовини, здатної зв’язувати кальцій і фосфор. Результати випробувань дозволяють припустити, що такий підхід може стати альтернативою КАБР для підтримання рівня кальцію в організмі після отелення.

Цікавими є результати останніх кількох досліджень, присвячених профілактичному застосуванню препаратів кальцію підшкірно чи перорально після отелення.

Ці дослідження дозволяють припустити, що суттєву користь від таких препаратів можуть отримати лише корови з високим ризиком гіпокальціємії (наприклад, кульгаві).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!