Тваринництво

Важливо, щоб дріжджі в рубці ВРХ були життєздатними хоча б певний період

Важливо, щоб дріжджі в рубці ВРХ були життєздатними хоча б певний період

Дріжджові продукти у годівлі великої рогатої худоби можна застосовувати не лише як пробіотики, а й як пребіотики. Біомаса дріжджів містить у значних кількостях вітаміни й інші біологічно активні сполуки, наприклад каротиноїди – як попередники вітаміну А й антиоксиданти, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Принципово, щоб дріжджі в рубці були життєздатними хоча б протягом певного періоду, бо важливими є власне продукти їхньої життєдіяльності – комплекс мікронутрієнтів, який стимулює ріст бактеріальної мікрофлори початкового відділу шлунку, тим самим сприяючи посиленій ферментації клітковини.

Доведено, що молочна продуктивність корів за додавання до корму дріжджових препаратів суттєво збільшується. Є дані, що молочна продуктивність зростає на 1,8 кг на добу, або в перерахунку на молоко, нормалізоване за жирністю 3,5%, – 1,61 кг на добу, а в перерахунку на молоко, нормалізоване за енергією, – 1,65 кг на добу.

За іншими відомостями, введення культури дріжджів до раціону корів дозволяє збільшити середню молочну продуктивність на 1,2 кг на добу.

Спосіб дії автолізованих і гідролізованих дріжджів полягає в їхньому пробіотичному ефекті. На відміну від цього, спосіб дії живих дріжджів пояснюється споживанням ними кисню і наявністю біоактивних речовин: живі дріжджі використовують кисень середовища рубця, створюючи кращі умови для зростання тільки анаеробних бактерій (наприклад, целюлолітичних).

Як повідомлялося, загальнозмішаний раціон – найприйнятніший для фізіології травлення ВРХ.