Важливо не давати критично поширюватися запаленню в птиці
Тривалий запальний процес в організмі птиці може коштувати виробникам досить дорого, оскільки призводить до втрат її продуктивності – від 10% до 30%. При гострому запаленні погіршується засвоєння поживних речовин і енергії корму, вони переспрямовуються до імунної системи.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Низька адсорбція, підвищена потреба в поживних речовинах, зменшення споживання корму є основними ознаками запального процесу в організмі птиці. Це відбувається внаслідок того, що деякі цитокіни потрапляють у мозок.
Деякі цитокіни потрапляють у міцні сполуки – молекули між ентероцитами, така проміжна ланка, що не дає патогенам потрапити у кров. Проміжні цитокіни з’єднуються з ними і негативно впливають на цілісність кишківника. Це може призвести до транслокації бактерій.
Цитокіни також можуть впливати на гормон стресу кортикостерон. Поєднання цих чинників погіршує продуктивність птиці – запалення поширюється від локального до системного ефекту.
У результаті дослідів на індиках було встановлено, що полісахариди (ЛПС), які птиця отримує з кормом, спричиняють запалення й погіршують набір живої ваги.
Подібні дослідження на бройлерах встановили, що стрес і вироблення кортикостерону призводили до системних запалень і, як наслідок, погіршення приростів і конверсії корму.
Тому дуже важливо контролювати запалення й не давати йому критично поширюватись. Розвиток запалення можна виміряти через ступінь зміни певних клітин і органічних сполук. Для контролю запалення можна виміряти транскрипційний чинник.
Результативно впливають на процес запалення ізохінолінові алкалоїди. Ефективними є алкалоїди, що виробляються на основі амінокислот і застосовуються у малих дозах.
Як повідомлялося, дослідження посліду птиці допомагає проаналізувати її добробут.