Тваринництво

Вакцинація проти хвороби Ньюкасла захищає птицю від важчих наслідків захворювання

Вакцинація проти хвороби Ньюкасла захищає птицю від важчих наслідків захворювання

Вакцинація птиці проти хвороби Ньюкасла в ідеалі має забезпечувати імунітет проти інфекції та реплікації вірусу. Насправді ж вона зазвичай захищає птицю від важчих наслідків захворювання, але реплікація й поширення можуть тривати, хоча й на нижчому рівні.

Слід мати на увазі, що ні за яких обставин вакцинація проти хвороби Ньюкасла не може бути альтернативою відмови господарства у проведенні заходів біобезпеки та дотримання санітарно-гігієнічних правил у місцях утримання птиці.

Програми вакцинації мають проводитися з урахуванням епізоотичної ситуації щодо цього захворювання, контролю материнського імунітету, наявності інших вірусів у господарстві, врахуванням тривалості життя птиці в господарстві, кліматичних умов тощо.

Необхідно приділяти велику увагу миттю й дезінфекції транспорту, зміні одягу персоналу, який обслуговує птицю, дезінфекцію зворотної тари.

Довідка

Хвороба Ньюкасла (псевдочума птиці, нетипова чума, азіатська чума, пневмоенцефаліт, хвороба Ранікхет) – висококонтагіозне захворювання птиці, що вражає респіраторну та нервову систему, а також інші внутрішні органи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!