Тваринництво

В Україні споживають до 1 кг меду на рік

В Україні споживають до 1 кг меду на рік

Внутрішнє споживання меду  в Україні є одним з найбільших у світі ‒ в середньому близько 0,8-1 кг на рік.

Про це повідомила національний консультант ФАО з питань ринку меду в Україні Анна Бурка, повідомляє «Інфо-Шувар».

«Ми насправді їмо меду більше, ніж споживачі в інших регіонах, ‒ зазначила вона. ‒ Наприклад, споживання меду в США хоча щорічно й зростає, але станом на 2016 рік на одну людину воно становило лише 0,76 кг на рік. У країнах ЄС середній показник споживання меду взагалі становить 0,65 кг на людину на рік».

Утім ситуація в розрізі цього регіону досить неоднорідна, в деяких європейських країнах меду споживають навіть більше, ніж в Україні, зауважила Анна Бурка. Наприклад, у Словенії за рік одна людина споживає близько 1,6 кг меду, в Греції цей показник становить 1,55 кг, а в Швейцарії ‒ 1,3 кг.

Експерти галузі одностайні в тому, що експорт є головним драйвером ринку меду в Україні. «Виробництво меду в Україні в минулому році склало 90-100 тис. тонн. При цьому на зовнішні ринки ми поставили 57 тис. тонн загальною вартістю $97,3 млн, ‒ наголосив директор Асоціації українських експортерів та переробників меду Вадим Паньковський. ‒ Для порівняння: ще п’ять років тому Україна знаходилася лише на 11-й позиції в рейтингу світових експортерів меду, в 2012 році ми експортували лише 13,3 тис. тонн цієї продукції ($31,3 млн)».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!