Тваринництво

В Україні почали вирощувати прісноводні перли за китайською технолоією

В Україні почали вирощувати прісноводні перли за китайською технолоією

Фахівці Херсонського державного аграрного університету (ХДАУ) першими в Україні почали вирощувати пріс¬новодні перли. Для цього вони використовують китайську технологію, пише «Україна молода».
 
Якщо у природі виявити перлину можна лише в одній зі 100 устриць, а перший «урожай» коштовних камінців очікувати не раніше, ніж через три роки, то у штучних водоймах отримати результат реально вже навесні 2019 року.

Лабораторні дослідження у Херсоні тривали впродовж шести місяців, i лише після цього в мушлі молюсків стали імплантувати піщинки.

Для першої експериментальної партії відібрали близько 100 штук «перлинниць» двох видів.
 
«Ми замінили маточне поголів’я з перлинних устриць на найбільш пристосованих до наших умов беззубок та перловиць, – розповів керівник проекту, доцент кафедри екології та завідувач лабораторії біоресурсів ХДАУ Віталій Оліфіренко. – Технологія вирощування перлів дуже тонка, адже необхідно, щоб піщинка точно потрапила в потрібне місце. Цією копіткою роботою, що вимагає ювелірної точності, займаються винятково жінки».
 
Технологію виробництва українці вивчали у Китайському науково-дослідному центрі при найбільшому в світі концерні з вирощування перлів.
 
Після вдосконалення вона отримала високу рентабельність та може бути запатентована в Україні.
 
На початковому етапі технологію відпрацьовують на місцевих видах молюсків, але з часом поголів’я збільшать за рахунок виведених у Китаї особливих гібридів мушлі.
 
Селекціонери відбирали їх протягом 200 років i добилися того, що вирощені у них перли мають дуже великий розмір і за своїми параметрами нічим не відрізняються від натуральних морських.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!