В Україні хочуть легалізувати утилізацію падежу тварин методом компостування
Промислове свинарство в Україні, за середніми розрахунками, продукує близько 15 тис. тонн технологічного падежу тварин на рік.
Один із шляхів вирішення проблеми його утилізації свинарі вбачають у легалізації методу компостування. Ця найоптимальніша технологія з точки зору витратності, експлуатації та біобезпеки офіційно дозволена та широко застосовується у США, Канаді та Австралії, наголосили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).
За ініціативи АСУ та за підтримки Держпродспоживслужби буде створено робочу групу з представників громадських організацій, державних органів та наукових установ для впровадження утилізації падежу методом компостування.
«Низка свиногосподарств готова стати дослідною базою для реалізації цього проекту», – зазначили в АСУ.
Утилізація падежу в Україні – одна з найактуальніших, особливо для невеликих виробників, які не мають достатніх ресурсів і можливостей для ефективного її вирішення.
В Україні функціонує 11 ветсанзаводів, більшість із яких – у неналежному стані: з боргами, застарілим або непридатним до роботи обладнання. Через це вони утилізують удесятеро менше побічних продуктів, ніж продукується в Україні.
Обладнання для спалювання трупів тварин – дороговартісне, і виконати вимоги до введення його в експлуатацію надзвичайно складно, зауважили в АСУ.
Довідка
Компостування – природний біологічний процес розкладання органічного матеріалу на стабільний продукт – компост – під впливом бактерій, грибів та інших мікроорганізмів.
Додати коментар