Тваринництво

В Україні для алергіків вироблятимуть молоко А2

Сумський національний аграрний університет (СНАУ) та Ічнянський завод сухого молока та масла найближчим часом представлять новий продукт – молоко А2, яке можна вживати людям із алергією на білок коров’ячого молока та яйця.

Про це повідомили у СНАУ.

Молоко А2 відмінне від звичайного молока А1 тим, що містить інший вид амінокислот, які не викликають побічних реакцій та порушень травлення в організмі людини.

Вважається, що більшість порід корів дають молоко А1. Однак наукові дослідження, проведені в СНАУ, показують, що розведення певних порід корів дає можливість отримувати безпечне та легко засвоюване молоко А2.

Такими, наприклад, є корови лебединської породи, які визнані національним надбанням. «Лебединська порода корів несе в собі багато генотипів із фракцією бета-казеїну А2. Виділення тварин із таким генотипом дозволить видоювати безпечне, гіпоалергенне молоко», – зазначив ректор СНАУ Володимир Ладика.

При цьому, зауважив він, селекційно немає жодних проблем у виділенні генотипу А2. «У  Сумському НАУ є все необхідне для цього обладнання», – додав Володимир Ладика.

«Це дозволить нам вирішити одразу декілька задач: знизити рівень захворюваності на алергію, зберегти лебединську породу та підтримати фермерів, адже вони зможуть продавати сировину за вищою ціною», – підкреслив Володимир Ладика.

В Україні поки немає ліній із виробництва молока А2. При цьому низка світових виробників запускає їх. Зокрема, таке молоко виробляють у Новій Зеландії, Китаї, США й Австралії.

Маркетингове дослідження, проведене СНАУ, показало, що більшість людей із алергією на молочні продукти почувають себе значно краще, вживаючи молоко А2. Але досить мало хто знає про нього, зазначила доцент кафедри маркетингу Ксенія Блюмська-Данько.

Запровадження вітчизняного виробництва дозволить постачати молоко А2 в торговельні мережі за ціною звичайного молока.

Наразі технічні умови для нового продукту повністю розроблені і проходять фінальну стадію рецензування, зауважили у СНАУ.

Як повідомлялося, 27,2% молока, що надходить на перероблення від підприємств, – екстраґатунку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!