Тваринництво

В Аграрному комітеті анонсували розроблення оновленої програми держпідтримки тваринництва

В Аграрному комітеті анонсували розроблення оновленої програми держпідтримки тваринництва

Аграрний комітет Верховної Ради підготує оновлену програму державної підтримки тваринництва: компенсація 80% вартості придбання нетелей у племінній справі.

Про це повідомив секретар Аграрного комітету Іван Чайківський, пише AgroPolit.

«Це дуже важливо, адже затрати на сучасне виробництво досить значні, не всі можуть собі на початкових етапах дозволити купувати якісний генетичний матеріал», – зазначив він.

За словами народного депутата, підтримка має бути, але коли в держави будуть гроші. Нині в бюджеті закладено 1 млрд грн – на тваринництво: 400 млн грн – на племінну справу, 388 млн грн – на компенсацію будівництва, 112 млн грн – для покриття боргу та 100 млн грн – на бджільництво.

«Якщо взяти ВРХ, то одне корово-місце коштувало в попередні роки приблизно 5 тис. євро (з доїльним залом), придбання нетелі (з ПДВ) – 2,5 тис. євро, разом – 7,5 тис. євро, – розповів Іван Чайківський. – Коли фермер збудує за свої кошти приміщення, він витратить 5 тис. євро. Якщо запускається програма компенсації придбання нетелей для племінної справи, то держава з 2,5 тис. євро поверне йому за такою програмою, як ми пропонуємо, 80%».

Фермер купить дійсно високопродуктивну нетель, і буде це цінувати, переконаний він. Водночас показники розвитку галузі покращаться автоматично.

«Адже нетель забезпечить до 11 тис. л молока на рік замість 5-6 тис. л. Тому у виграші будуть і держава, і фермер, – наголосив Іван Чайківський. – Це реанімація тваринництва, покращення виробничих показників, додаткові робочі місця на селі, збільшення сплати податків до бюджетів місцевих рівнів та покращення соціальної інфраструктури на селі».

Крім того, додав він, через три роки фермер зможе продавати племінний матеріал із придбаної раніше високопродуктивної нетелі та збільшити експортну виручку.

Як повідомлялося, 40% виробників молока виступають за дотації на обсяг реалізованої сировини.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!