Український молочний індекс зріс у жовтні на 9,3%
Український молочний індекс (УМІ) продовжує рости. Лише протягом двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока зросла на 28%.
Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.
У жовтні зростання УМІ склало 9,3% до вересня. Це відбувалося переважно за рахунок зниження вартості кормів, хоча й ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше здешевлення відбулося в сегменті соняшникового шроту – понад 18% за місяць.
УМІ в жовтні 2019 року був у 1,5 раза вищим за показник жовтня минулого року.
Накопичувально за 10 місяців поточного року УМІ був вищим за минулорічний на 25,4%.
Крім того, показник умовної прибутковості виробництва молока в комерційних господарствах був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 16,9% і найкращим за всю історію спостережень. Тому йдеться про рекорд, підкреслив Андрій Ярмак.
Щодо очікувань листопада експерт нагадав, що останні вісім років УМІ цього місяця, як правило, зростав у середньому на 3,6%. Але було два роки, коли УМІ в листопаді падав – якраз тоді, коли показник у жовтні вже був дуже високим. «Отже, цілком імовірно, що це може статися і в 2019 році», – резюмував Андрій Ярмак.
Довідка
Український молочний індекс – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.
Додати коментар