Український молочний індекс був стабільним протягом сезону «великого молока»
Український молочний індекс (УМІ) практично не змінився в серпні 2017 року, пише на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.
Останні чотири року прослідковується чітка лінійна тенденція до зниження рівня коливань УМІ, наголошує він. У цьому році встановлено абсолютний рекорд ‒ середньомісячне відхилення УМІ не перевищувало 3,2%.
Це означає, що падає сезонність, яка робила неможливим стратегічне або навіть середньострокове планування, пояснює експерт.
«Більше того, протягом літнього періоду (період «великого молока») УМІ лишався майже абсолютно стабільним, коливаючись у межах 1,5%», ‒ підкреслює Андрій Ярмак.
При цьому стабільність переробки була ще вищою, додає він. «Отже, це дуже пов’язані між собою речі», ‒ резюмує експерт.
У цілому професійні виробники молока в поточному сезоні поки що заробили в середньому на 36% більше, ніж у попередньому, або на 9% більше, ніж у середньому за останні п’ять років за цей самий період, або на 19% більше, ніж за останні три роки.
Серпень 2017 року, за словами Андрія Ярмака, був найприбутковішим за останні чотири роки і на 54,7% прибутковішим, ніж серпень 2016 року.
У вересні очікується зростання УМІ, зазначає економіст інвестиційного відділу ФАО. Протягом останніх трьох років у вересні УМІ зростав в середньому на 13-14%.
Додати коментар