Тваринництво

Українські молочарі здатні повністю забезпечити внутрішні потреби

Українські молочарі здатні повністю забезпечити внутрішні потреби

Найвагомішим внеском у відновлення функціонування молочної галузі стало запровадження державних закупівель масла, сиру, молока тривалого зберігання, молочних консервів і сухого молока. Цей механізм дозволяє активно переробляти молоко, проте державні закупівлі не можуть тривати безкінечно, пише Інфагро.

Споживання молокопродуктів в Україні скоротилося і через масовий виїзд біженців за кордон (вже понад 5 млн осіб), і через через логічне скорочення споживання високомаржинальних молочних продуктів на кшталт молочних десертів, витриманих сирів тощо, через зниження платоспроможності населення під час війни.

Тому в країні буде надлишок молока, який необхідно переробляти на біржові молокопродукти і відправляти на експорт. Та з експортом поки що є великі проблеми: відвантаження через море неможливі, а логістика через Європу складна і дорога.

Для збереження молочної галузі важливо не допустити імпорту готових молокопродуктів з ЄС. Торговельні мережі та деякі імпортери постійно наполягають на розширенні асортименту молочних товарів у списку критичного імпорту, тоді як Спілка молочних підприємств України наводить аргументи для вилучення молочних продуктів зі списку. Профільне об’єднання стверджує, що немає потреби витрачати дорогоцінну валюту на закупівлю за кордоном молочних продуктів, адже українські молочарі в змозі повністю забезпечити внутрішній ринок.

Нагадаємо, виробництво промислового молока у 2022 році може скоротитися на 19,5%.