Україна здатна щороку відгодовувати понад 800 тис. бичків молочних порід

Понад 800 тис. голів бичків молочних порід щороку до відгодівлі ‒ такий потенціал має Україна, але не використовує його.
Про це заявив віце-президент Асоціації виробників молока (АВМ) Любомир Дикун.
Основними стримуючими факторами є ціна на внутрішньому ринку на молодняк та повільне відкриття нових експортних ринків.
«Великий потенціал у домогосподарств, але складною є реалізація, ‒ зазначив Любомир Дикун. ‒ Ми ведемо переговори зі «Сварогом», який через Перший національний кооператив пробує розвинути цю тему, але вона надзвичайно важка, адже біля 12 тис. засновників цього кооперативу ‒ сімейні ферми, дуже важко організувати».
Оптимальний розмір відгодівельника ‒ мінімум 1,2 тис. голів. Успішним, за його словами, буде проект, де відгодівля розглядається як окремий бізнес-підрозділ.
Відгодовування бичків молочних порід, з яких можна отримувати якісну яловичину, триває 480 діб.
«Економіка виробництва є прийнятною, ‒ сказав Любомир Дикун. ‒ Мова не йде про створення нових ферм у чистім полі. Ми говоримо про базу вже діючих молочних ферм, де вже є більше 1 тис. дійного поголів’я, земля, кормозаготівельна техніка і компетентні фахівці».
Відсутність внутрішнього ринку якісної яловичини є ризиком та обмеженням для створення бізнесу з відгодівлі бичків молочних порід. Немає культури споживання якісної яловичини, зауважив віце-президент АВМ.
Також модель недієздатна без консолідації й об’єднання вирощування, забою/переробки та маркетингу
Крім цього, питання роботи з імплантами на кастратах не вирішене. «Ми ведемо переговори з ветеринарами, розглядаємо можливість використання імплантів», ‒ додав Любомир Дикун.
Додати коментар