Тваринництво

Україна за І квартал експортувала вдвічі більше свинини

Україна за І квартал експортувала вдвічі більше свинини

За підсумками першого кварталу 2017 року зовнішньоторговельне сальдо України з торгівлі свіжою, охолодженою та мороженою свининою складає майже $2,5 млн. Це у 2,86 разів більше, ніж за результатами всього 2016 року.

Про це повідомляє Асоціація свинарів України з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Так, за січень-березень українські трейдери поставили за кордон 1,88 тонн м’яса свиней у свіжому, охолодженому чи мороженому стані. Загальна вартість відвантаженої продукції склала понад $3,6 млн і в 3,2 рази перевищила вартість імпортованих 664 тонн свинини (-31% проти аналогічного періоду 2016 року).

Такі обсяги поставок більше, ніж удвічі менші за об’єми експортованої свинини за І квартал 2015 року, проте і вдвічі більші, ніж у І кварталі минулого року.

За підсумками перших трьох місяців 2017 року, найвагомішим ринком для української свинини залишається Грузія, куди спрямовують 78,5% свинини. Казахстан посів друге місце з 12% експортованого свинини.

За березень до трійки основних ринків повернувся і Гонконг. «Імпортери з цієї країни проявляють великий інтерес до свинячих субпродуктів з України: передні та задні свинячі ноги, шлунки, вуха, – зазначила аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська. – На ці частини окремі оператори м’ясного ринку та просто трейдери буквально полюють. Тоді як самі представники м’ясопереробних підприємств більше зраділи б такому попиту трейдерів на свинячі півтуші та відруби».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!