Україна ризикує залишитися без власної рибної галузі
Космічні ціни на рибу перевищили всі розумні межі, тоді як ще зовсім недавно українська рибна галузь входила в п’ятірку світових лідерів. Шокуюче переважання імпортної продукції на них починає загрожувати продовольчій безпеці країни.
Про це йдеться у прес-релізі Асоціації рибалок України.
«Ніколи Україна не відчувала дефіциту в рибному продукті. Риби, особливо мороженої — океанської і морської, було багато, і вона була на порядок дешевшою порівняно з м’ясом», — йдеться у повідомленні.
Як наголошують у Асоціації рибалок, у нас всього два шляхи наповнення рибного ринку — це імпорт та внутрішні водойми.
«При цьому імпорт складає понад 85% від всієї реалізованої в країні рибної продукції. Тільки 15% на наших прилавках риба вітчизняного виробництва — говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков — Залежність від імпорту не лише поневолила наш рибний ринок, а й диктує свої умови і ціни. Стрибки курсу валюти підняли ціни на рибу, роблячи її не доступною для основного споживача. В результаті обсяги продажів істотно знизилися. Якщо в 2013 р загальний обсяг реалізованої в країні імпортного рибної продукції становив 415 тис. тонн, в 2014 — 300, то в 2015 — 220 тис. тонн».
Як констатує прес-служба «Держзовнішінформу», рівень подорожчання імпортної мороженої риби в залежності від виду в 2014 році склав від 30 до 40%. Надалі ситуація лише погіршилася, і в 2015 році ціни на рибу продовжили зростати. І для цього були причини не тільки об’єктивного, а й суб’єктивного характеру.
Нагадаємо, у лютому 2015 році було введено 10-відсотковий імпортний збір, який включив до переліку додатково оподатковуваних товарів рибу і рибопродукти. Введення додаткового збору в цілому не виправдало себе, оскільки надходження до бюджету не тільки не зросли, а скоротилися. Навіть при тому, що імпортери почали міняти підходи, завозити замість дорогої дешевшу продукцію.
Додати коментар