Тваринництво

Україна «недозабила» 5% промислових свиней

Україна «недозабила» 5% промислових свиней

За 11 місяців 2017 року сільгосппідприємства реалізували на забій 467,1 тис. тонн свинини живою вагою, що на 5,1% (25 тис. тонн) менше порівняно з аналогічним періодом.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ) з посиланням на Державну службу статистики.

Найвідчутніше пропозиція живця свиней скоротилася у Запорізькій, Полтавській та Харківській областях ‒ майже на 24 тис. тонн сумарно.

При цьому за січень-листопад сукупні обсяги вирощування свинини сільгосппідприємствами у цих регіонах скоротилося майже на 32 тис. тонн. Зокрема, на Харківщині об’єми отриманих приростів живої ваги свиней зменшилися практично втричі через планове оновлення поголів’я одного з найбільших операторів галузі.

«Під кінець року стала відчутнішою різниця між обсягами реалізації на забій у 2017 та  2016 роках. Це стало наслідком більш різкого скорочення обсягів вирощування свиней цьогоріч, яке протягом року демонструвало 9-10% відхилення, ‒ пояснили в АСУ. ‒ Підсумки вирощування свиней у присадибному секторі підбивають по завершенні року. Проте і там спостерігатиметься менший результат, оскільки і в населення, і в промисловому секторі фіксують скорочення поголів’я більше, ніж на 8% порівняно з минулим роком».

Зауважимо, що станом на 1 грудня загальна кількість свиней в Україні скоротилася до 6,5 млн голів, а майже 52% з них (3,37 млн голів) утримують сільськогосподарські підприємства.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!