Тваринництво

Україна – не випробувальний майданчик для незареєстрованих вакцин проти АЧС

Україна – не випробувальний майданчик для незареєстрованих вакцин проти АЧС

Вакцина проти африканської чуми свиней (АЧС), розроблена у В’єтнамі, поки ще по суті – напівфабрикат. Сьогодні вона зареєстрована лише в трьох країнах і заборонена в США.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише Віталій Башинський, голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі України.

«Якщо б ця вакцина була зареєстрована в ЄС, я б сказав негайно її реєструвати в нас і використовувати, – зауважує він. – На моє переконання, не можна допустити щоб Україна стала випробувальним майданчиком для незареєстрованих вакцин. Я спілкувався з колегами з Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ВООЗТ). Вони вже рік досліджують цю вакцину. І результати на сьогодні свідчать про те, що будь-яка реєстрація до їхнього ухвалення буде згодою країни стати випробувальним майданчиком для препарату».

До того ж процес реєстрації вакцини триває 8-10 місяців, додає Віталій Башинський. ВООЗТ досліджує її вже рік, маючи надсучасні та надпотужні лабораторії й випробувальні майданчики. А скільки часу знадобиться на це в Україні, можна тільки здогадуватися.

«Як державний ветеринарний лікар я розумію: щойно вакцина зайде в Україну, необхідно буде змінювати систему контролю, бо кожна щеплена тварина автоматично стає хворою», – наголошує він.

Надавати ж свиней на випробування в країні, де сало – один із національних фірмових продуктів, надто необачно, переконаний Віталій Башинський.

«Отже, якщо ситуацію з АЧС можна контролювати за допомогою заходів біобезпеки, навіщо тягнути величезну проблему і щодо моніторингу хвороби, і щодо подальшого розвитку свинарства в цілому?» – резюмує він.

Як повідомлялося, розробник вакцини – AVAC Vietnam JSС – вважає, що препарат ефективний, але все ще не ідеальний.