Тваринництво

Україна купує на 10% більше свинини, ніж експортує

Україна купує на 10% більше свинини, ніж експортує

За підсумками 11 місяців 2017 Україна завезла більше свинини з-за кордону, ніж експортувала.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ) з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Сукупні обсяги імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини за січень-листопад сягнули 5,15 тис. тонн, а експорт ‒ 4,7 тис. тонн. Незважаючи на це, зовнішньоторгове сальдо України по цій товарній позиції залишилося позитивним.

Так, загальна вартість завезеної свинини поступається валютним надходженням за рахунок експорту на 0,84 тис. тонн. Тож зовнішньоторгове сальдо по цій товарній позиції поки залишається позитивним. Проте чи зможе Україна зберегти за собою звання нетто-експортера свинини, залишається під питанням, зазначили в АСУ.

Експорт свинини в будь-якому вигляді вже другий місяць поспіль значно менший, ніж імпорт Так, у листопаді, як і в жовтні, було закуплено за кордоном 1 тис. тонн свинини. Водночас експорт скоротився майже вдвічі порівняно з жовтнем і був увосьмеро менший, ніж обсяг імпортованої у листопаді свинини ‒ трохи більше 100 тонн, за попередніми оцінками.

«Жваві поставки свинини іноземного походження відбувалися на тлі дещо вищої ціни закупівлі живих свиней забійних кондицій, ніж у попередньому місяці, ‒ підкреслили в АСУ. ‒ Хоча ціни протягом листопада знижувалися, їх середня позначка все ж перевищувала жовтневу».

Послаблення цін спостерігається і в грудні, а деякі оператори зазначають про достатні обсяги запасів. Тож вірогідність, що українські експортери зможуть надолужити, аби до кінця року зрівняти рахунок, є, та тільки за подальшого падіння ціни та послаблення імпорту свинини.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!