Тваринництво

У значних дозах залізо токсичне для птиці

У значних дозах залізо токсичне для птиці

За браку заліза у птиці порушується утворення еритроцитів, настає анемія та змінюється забарвлення пір’я.

У зародків дефіцит заліза проявляється загальною анемією, блідістю кровоносної системи.

Проте найчастіше у птахівництві мають справу з надмірним надходженням заліза, яке спричиняє серйозні біохімічні зміни в організмі: зниження концентрації вітамінів А та Е, підвищення активності щитоподібної залози, зниження концентрації міді, збільшення активності каталази тощо. Тобто в значних дозах залізо є токсичним.

З біохімічного погляду, залізо є необхідним для утворення гемоглобіну, воно бере участь в окислювально-відновних реакціях разом із токоферолом, входить до складу цитохромів, каталаз, оксидаз.

Обмін і засвоєння заліза пов’язані з умістом у раціоні вітамінів групи В, зокрема Вс, В12, В6, аскорбінової кислоти, фітатів, кальцію, міді та безпосередньо залежать від інтенсивності утворення залізозв’язувального білка.

Цей елемент бере участь у зв’язуванні й перенесенні кисню у тканини та стимулює функцію кровотворних органів. Цитохроми, що містять залізо, беруть участь у передачі електронів у дихальному ланцюгу. Крім того, іони металів перемінної валентності у малих дозах активують перекисне окислення ліпідів, а за значних – інгібують.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!