Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У зернових раціонах для птиці, які не містять спеціальних добавок, спостерігається дефіцит рибофлавіну

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За нестачі вітаміну B2 (рибофлавіну) у курей-несучок спостерігається висока ембріональна смертність на 10-12-й день інкубації яєць. Курчата відстають у рості, втрачають апетит, у них виникають проноси, паралічі.

Вітамін B2 входить до складу окислювально-відновних ферментів. Він інтенсифікує процеси обміну речовин в організмі, беручи участь у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів. Рибофлавін необхідний для утворення червоних кров’яних тілець і антитіл, для дихання клітин.

Вітамін B2 позитивно впливає на слизові оболонки травного тракту. Він потрібен для нормального функціонування статевих залоз і нервової системи.

Рибофлавін сприяє абсорбції заліза, його мобілізації та збереженню в організмі. Він прискорює перетворення вітаміну В6 у його активну форму.

Також вітамін В2 потрібен для метаболізму триптофану, який перетворюється в ніацин (вітамін РР).

Рибофлавін має слабку стійкість до світла.

Дефіцит рибофлавіну спостерігається в зернових раціонах, що не містять спеціальних добавок або містять їх нижче оптимального рівня та за тривалого зберігання кормів. Хорошим джерелом рибофлавіну є дріжджі, трав’яне борошно, висівки, макухи, свіжа зелень, рибне борошно.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ