Тваринництво

У сухому залишку овечого молока менше лактози, ніж у коров’ячого

Уміст лактози в овечому молоці, як і в інших жуйних тварин, є меншим у молозиві та на початку лактації, як порівняти з іншими періодами, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Кількість лактози в  овечому молоці – приблизно така ж, як і в коров’ячому. Але через більший уміст жиру і білка в сухому залишку овечого молока кількість лактози є меншою, на відміну від сухого залишку коров’ячого молока: відповідно 22-27% проти 33-40%.

За нагрівання сироватки до 85-95 °С можна отримати лактоальбумін у вигляді білих пластівців, з яких виготовляють урду. Лактоза, що міститься в сироватці, може бути використана для отримання солодких продуктів.

В овечому молоці є близько 0,9% загальної кількості мінеральних елементів або золи, тоді як у козячому – 0,8%, а в коров’ячому – 0,7%. У молоко мінеральні елементи надходять із крові, тому їхня кількість перебуває у прямій залежності від складу раціонів, а також довкілля (склад ґрунту, води тощо), пори року та погодно-кліматичних умов. Крім того, на обсяг мінеральних елементів впливає і порода тварин, і їхній фізіологічний стан.

Нагадаємо, вівці, які народжують двох ягнят, мають більшу продуктивність молока.

Як повідомлялося, собівартість виробництва овечого молока в Україні зросла на 50%.

Довідка

Лактоза – молочний цукор – основний вуглевод молока. Лактоза сприяє внутрішній адсорбції кальцію, магнію, фосфору й використанню вітаміну D.