Тваринництво

У складних випадках кутикуліту найбільше страждають курчата

Кутикуліт спостерігають і в молодняку птиці, і в зародків на останніх добах інкубації. При цьому кутикула легко відділяється від стінок шлунку через розпушення підслизового шару.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За кутикуліту відбувається запалення м’язового шлунка з виразково-некротичним його ураженням. У складних випадках може уражуватися не тільки кутикула м’язового шлунка, а і його підслизовий шар. Ступінь ураження може бути різним: у вигляді ерозій, тріщин, крововиливів, виразок тощо.

Нині доведено поліетіологічний характер кутикуліту. Захворювання зазвичай виникає за нестачі в яйці вітамінів А, D3, Е, С та К, отруєння мікотоксинами, солями важких металів, перекисами і може посилюватися за порушення параметрів інкубації та наступної неповноцінної годівлі пташенят.

Після виведення спостерігають значний відхід у перші дні вирощування. При цьому відмічають слабкість, зниження апетиту, відставання у рості. Пташенята частіше сидять наїжачені, збившись у купки. Може бути діарея, затримання зміни оперення.

У складних випадках найбільше страждають курчата, які можуть гинути від сепсису і виснаження через геморагічні та виразково-некротичні запалення у м’язовому шлунку й катарально-геморагічні запалення кишківника.

За незначного ураження кутикули хвороба може мати субклінічний перебіг.

Як повідомлялося, маса добових курчат значно збільшується з віком птиці.