Тваринництво

У разі відновлення Каховської ГЕС треба передбачити можливість міграції риби

У разі відновлення Каховської ГЕС треба передбачити можливість міграції риби

У питанні відновлення Каховської ГЕС щонайменше має бути враховано можливість створення рибоходів для осетрових та інших видів прохідних риб. Загалом же подальші дії мають ураховувати всебічну оцінку екосистемних послуг.

На цьому наголошують у Держрибагентстві.

Осетрові належать до мігруючих видів риб. Для нересту вони долають довгий шлях, щоб знайти найвідповіднішу для відкладання ікри ділянку річок, розташовану вище за течією. А потім мігрують назад у море чи океан. Відомо, що севрюга відкладала ікру у водах біля Черкас, інколи піднімаючись до Києва. Знахідки білуги зустрічалися біля Києва і навіть вище.

Ситуація докорінно змінилася у ХХ сторіччі: масштабне гідробудівництво, яке відбувалося на Дніпрі, Дунаї, Дністрі, завдало осетровим найбільшого удару. Глухі греблі – це непереборна перепона для мігруючих видів риб, підкреслюють у Держрибагентстві.

Так, після будівництва Каховської ГЕС фактично зникли осетри в Дніпрі, адже одна з найбільших річок Чорноморського басейну була перекрита для них непрохідними стінами гідроелектростанції.

Нагадаємо, 6 червня 2023 року окупанти рф зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС у Херсонській області. Через це був затоплений Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика, який забезпечував щорічне вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.

Як повідомлялося, уряд затвердив постанову про відбудову Каховської ГЕС.