Тваринництво

У Польщі зростання виробництва птиці підтримує експорт

У Польщі зростання виробництва птиці підтримує експорт

 

За перші вісім місяців 2016 року виробництво м’яса птиці в Польщі зросло до 1,6 млн тонн, або на 17% щодо показника за аналогічний період 2015 року.

Це зростання супроводжувалося збільшенням польського експорту м’яса птиці на 15,7% із січня по липень 2016 року. Такі показники зростання виробництва й експорту дозволяють припустити, що Польща до кінця цього року може показати суттєві темпи приросту в птахівничому секторі вже п’ятий рік поспіль. В період з 2012-го по 2015 рік польські птахівники розширили виробництво з 1,627 млн до 2,124 млн тонн, або на 30,5%.

За перші сім місяців цього року експорт польського м’яса птиці за кордон досяг 542 230 т. Загальний обсяг експорту становив близько 34% загального обсягу виробництва птиці у країні.

Експорт є головним каталізатором розвитку польського птахівничого сектора, зазначають експерти. За прогнозами, цьогоріч виробництво м’яса птиці в Польщі може збільшитися до 2,6 млн тонн, а експорт — перевищити свою частку в загальному обсязі виробництва до 42%.

Провідними ринками збуту польської м’ясної продукції є Велика Британія, Франція, Німеччина, Чехія та Словаччина.

Споживання м’яса птиці в Польщі стабільне. У першому кварталі поточного року обсяг споживання м’яса птиці становив 1,55 кг на душу населення на місяць, збільшившись на 0,6% проти аналогічного періоду роком раніше. Що примітно, зростання споживання м’яса птиці в Польщі зазвичай випадає на 4-й квартал кожного року. У жовтні-грудні 2015 року споживання досягло 1,61 кг на душу населення на місяць, а в 4-му кварталі 2014 року — 1,63 кг.

Імпорт покриває лише невелику частину внутрішнього попиту на м’ясо птиці, але в перші сім місяців 2016 року також виріс. За цей період Польща імпортувала близько 21 782 т м’яса птиці, що є збільшенням на 6,2% проти минулого року.

Птахофабрики України

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!