У Нідерландах вивчають можливості лазера для запобігання поширенню вірусу грипу птиці
На нідерландській птахофабриці з вільним вигулом випробовують лазери щодо їхнього застосування для усунення загрози зараження грипом птиці від диких птахів.
Про це пише Poultry World.
Дослідження з використання лазерів для відлякування диких птахів ведуться з 1970-х років – спочатку для запобігання нанесення шкоди птахами на аеродромах, а потім – для розгону диких птахів, які завдають шкоди сільськогосподарським культурам.
Вчені Вагенінгенського університету і центру наукових досліджень зазначають, що нині дослідження спрямовані на відлякування диких качок та інших диких птахів за допомогою лазера, розташованого на платформі на висоті 6 м. Зона вільного вигулу птиці перебуває під дією лазера з 17:00 до 10:00. Водночас лазером обробляють і навколишні пасовища на відстані до 600 м.
Протягом дня на цих пасовищах під час роботи лазера не видно диких птахів. Також набагато поменшало євразійських свищів і крижнів у водоймах на відстані близько 250 м від загону для птиці на вільному вигулу.
Через відсутність диких гусей трави на навколишніх пасовищах було значно більше.
Без лазера дикі качки швидко повернулися до водойм.
Після 1:00, коли був включений лазер, крижнів не було. Без використання лазера вони прилітали практично щоночі.
В інших дослідженнях використовують флуоресцентний порошок за межами пташника (на бетонних плитах навколо загону, на даху, в жолобах даху), аби відстежити переміщення порошку. Моніторинг за допомогою відеокамер всередині і зовні пташника також використовується в Нідерландах для виявлення того, як миші, щури й люди входять до сараю для перевірки порушень заходів біобезпеки.