Тваринництво

У молодняку ВРХ вищий ризик отруєння шкідливими рослинами на пасовищі

У молодняку ВРХ вищий ризик отруєння шкідливими рослинами на пасовищі

Дорослі корови на пасовищі, як правило, не поїдають отруйні й шкідливі рослини, тому частіше ці трави залишаються недоторканими. Отруєння на випасі найчастіше трапляються в молодняку й тварин, яких завезли на ці кормові угіддя, тож їм важче розпізнати, що можна їсти, а що ні.

Отруйні трави переважно мають відштовхувальний, пекучий, неприємний запах (чемериця, шавлія й інші), на що і реагують тварини.

Навесні, перед початком випасу худоби, потрібно дуже уважно провести обстеження пасовищ щодо отруйних і шкідливих рослин. А в перші дні випасу контролювати ставлення тварин до небезпечних й отруйних трав. У разі виявлення поїдання отруйних трав тварин треба перевести на іншу ділянку або пасовище, де в складі травостою мало або зовсім немає отруйних трав.

Небезпечно переводити корів із високопродуктивних пасовищних ділянок на низьковрожайні, де вони змушені поїдати кормові трави разом зі шкідливими й отруйними рослинами.

На особливу небезпеку наражаються і корови за стійлового утримання, коли їх годують подрібненою зеленою масою, що містить домішки отруйних трав.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!