Тваринництво

У липні зросте середня ціна на молоко екстра-ґатунку, – прогноз

У липні зросте середня ціна на молоко екстра-ґатунку, – прогноз

Український ринок молока почав проявляти ознаки стабілізації лише наприкінці червня. Це не дало змоги суттєво вплинути на загальну картину, і середньомісячна ціна на молоко показала зниження.

Про це інформує Асоціація виробників молока (АВМ).

Так, кілограм молока екстра-ґатунку подешевшав на 4 коп. і коштував 8,85 грн. Вищий ґатунок втратив у ціні 6 коп. – 8,45 грн, а перший найбільше впав у ціні – на 16 коп. – до  8,03 грн.

Основними ціноутворюючими чинниками був сезонний пік виробництва молока в господарствах населення, який збільшує пропозицію молока на ринку.

Крім того, на ціну вплинуло зниження експорту порівняно з травнем. Зокрема, продажі масла скоротилися на 8% в натуральному еквіваленті, молочної сироватки – на 22,9%, а молока та вершків незгущених – практично наполовину.

Тим часом стабілізаційні чинники почали посилюватися в кінці червня, і у липні, швидше за все, вони продовжать тенденцію, вважають в АВМ. Цьому сприятиме укладання досить вигідних експортних угод, що дасть можливість підняти ціну.

У липні варто очікувати підвищення середньої ціни на екстра-ґатунок на 10-15 коп. залежно від регіону й обсягів поставки.

Найпоширенішою пропозицією буде ціна в 9 грн, зазначили в АВМ. Тим господарствам, у яких зараз ціна найнижча, її, найвірогідніше, піднімуть.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!