Тваринництво

У Китаї розробили стандарт для м’ясних продуктів рослинного походження

Наприкінці 2020 року Китайський інститут науки і технології харчових продуктів (CIFST) випустив добровільний груповий стандарт «М’ясні продукти рослинного походження» (T/CIFST 001-2020). Він містить визначення, технічні вимоги та керівні принципи щодо маркування, пакування, транспортування і зберігання  альтернативних м’ясних продуктів рослинного походження.

Стандарт буде набуде чинності 25 червня 2021 року, повідомляє pig333.

Альтернативний сектор м’яса рослинного походження в Китаї зростає: в 2019 році з’явилася дюжина альтернативних м’ясних компаній, які виробляють продукти рослинного походження.

У документі викладено вимоги до маркування цих продуктів. Якщо назва категорії продукту не може відображати справжні атрибути продукту або не може ясно відобразити, що в продукті використовується рослинна сировина, то разом із назвою категорії продукту можна використовувати опис словами, що відображає інгредієнти рослинного походження або вказує на те, що продукт імітує продукт тваринного походження. Тобто ковбаса рослинна, шинка рослинна, свинина рослинна, приготована на барбекю.

На етикетці продукту має бути зазначено, що продукт відрізняється від м’ясних продуктів тваринного походження. Для опису джерела сировини кінцевого продукту можуть використовуватися такі слова, як «рослинне», «нетваринне», а також «овочеве» для допоміжного опису.

Як повідомлялося, Mitsubishi виходить на ринок культивованого м’яса.