Тваринництво

У квітні індекс прибутковості молока повторив віраж 2014 року

У квітні 2020 року індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМІ) обвалився на 14,7%.

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Востаннє настільки різке зниження прибутковості виробництва молока протягом одного місяця було рівно шість років тому – в квітні 2014 року, підкреслив він.

«Ми бачимо зараз дуже схожий сценарій на 2014 рік, коли відбувалося зростання вартості концентрованих кормів за послаблення цін на молоко, – зауважив експерт. – У квітні 2020 року ситуація була аналогічною: як і тоді, ключову роль у зниженні виробництва молока відіграло зростання вартості кормових компонентів. І це, до речі, виробники відчувають, як правило, не відразу».

Також уперше з лютого 2019 року УМІ був нижчий, ніж торік – на 8,4%.

Та показник за квітень цього року на 8,5% вищий за середній для квітня протягом останніх шести років.

А кумулятивний показник УМІ з початку 2020 року лишається найвищим для останніх шести років, додав Андрій Ярмак.

За його словами, зараз учасники ринку зачаровані мільярдами підтримки, які виділяють різні країни, закуповуючи продукти в резерви та фонди та створюючи стимули для скорочення виробництва молока.

«Але не варто забувати, що ці продукти також потрібно буде спожити, тому суттєво і принципово нічого не змінюється – просто неминуче падіння ринку молочних продуктів розтягується в часі. Особливо це стосується молочних жирів і продуктів з високим вмістом жиру», – наголосив експерт.

Водночас в Україні, на його думку, все може бути не так вже й погано, враховуючи низьку залежність від експорту та відносно невисокий імпорт. Але багато залежатиме від курсу гривні.

«Навіть якщо прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах знизиться на 10-12% проти торішньої, це буде досить непоганим результатом, враховуючи пристойний її рівень у 2019 році та можливе зниженням прибутковості рослинництва», – вважає Андрій Ярмак.

Як повідомлялося, в І кварталі сільгосппідприємства наростили поставки молока на перероблення на 1,1%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!