У курчат, отриманих із яєць тривалого зберігання, – знижений імунний статус
Вітчизняні науковці не встановили вірогідної різниці в концентрації гемоглобіну і формених елементів крові у групах добових курчат, отриманих із інкубаційних яєць із різними термінами зберігання (2-21 доба).
Проте вони констатували зниження імунного статусу добових курчат, отриманих із яєць тривалого терміну зберігання, пише журнал «Наше птахівництво»
Наприклад, титр антитіл до хвороби Ньюкасла у курчат із яєць із 21-добовим терміном зберігання знижувався до 1,33log2 (за контрольних показників 8,33 log2). Слід враховувати, що імунний статус добового молодняку залежить від умісту захисних чинників у яйці та реактивності імунної системи. А імуноглобуліни, які фактично відіграють роль антитіл, знаходяться у жовтку, де у процесі зберігання відбуваються зміни його рН. Це знижує активність антитіл і, як наслідок, – титр материнських антитіл до хвороби Ньюкасла.
Отже, дослідники дійшли висновку, що зниження напруженості імунітету у такому випадку може негативно вплинути на адаптивну здатність добового молодняку й стати сигналом про зниження імунореактивності організму.
Як повідомлялося, маса інкубаційних яєць знижується від температури й вологості зберігання.