Тваринництво

У Криму розширюють виробництво креветки

Риболовецький колгосп імені кримських партизан (Крим) планує інкубувати близько 40 млн личинок білоногої креветки на рік. На базі підприємства додатково побудують 10 інтенсивних ставків.

Про це повідомив Андрій Рюмшин, заступник голови Ради міністрів – міністр сільського господарства підконтрольного Росії уряду Криму.

«Уже цього року планується запустити 15 млн личинок у власні ставки, – зазначив він. –  Загальна площа ставків при цьому складе понад 200 га».

У планах рибколгоспу – виростити близько 150 тонн креветки у 2021 році. Реалізація готової продукції планується з вересня.

Наразі господарство має в своєму розпорядженні ставки загальною площею 520 га водного плеса, які заповнюються по каналу з Чорного моря.

Рибколгосп імені кримських партизан завершив будівництво інкубатора для отримання та дорощування личинок креветки, зазначив Андрій Рюмшин. За його словами, сьогодні в Криму виведено 4 млн личинок креветки.

Нагадаємо, на Миколаївщині будують найбільшу в Європі креветкову ферму.

Як повідомлялося, в України дуже великий потенціал із вирощування креветки.

Довідка

Проєкт із вирощування білоногої креветки ваннамей у природному середовищі існування в Криму стартував у 2015 році на базі сільськогосподарського кооперативу «Риболовецький колгосп імені кримських партизан». У 2018 році було отримано перший урожай креветки. У 2019 підприємство запустило 10 інтенсивних ставків загальною площею понад 2 га. Це дозволило збільшити щільність посадки личинки креветки до 300 тис. мальків/га, що втричі-вчетверо більше, як порівняти з природними ставками. Підприємство випускає продукцію під ТМ «Еллас».