Тваринництво

У корів, яких утримують у темному приміщенні, знижується жирність молока

У корів, яких утримують у темному приміщенні, знижується жирність молока

Продуктивність великої рогатої худоби на 50-80% залежить від чинників зовнішнього середовища, основним із яких уважається технологічний.

На цьому наголошує лікар ветеринарної медицини Василь Бондаренко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Отримувати високі надої молока від корів можна лише за умови їхнього утримання у комфортних зоогігієнічних умовах. Важливою є чистота всього: стійла, матів, доїльного обладнання, питної води й кормів, самої корови.

Приміщення для тварин має бути чистим і світлим, без стороннього запаху та протягів. Добре освітлене приміщення саме природним світлом позитивно впливає на процеси синтезу молока.

Встановлено, що у тварин, яких утримують у темному приміщенні, значно знижується жирність молока.

Для забезпечення оптимального перебігу складних процесів молокоутворення корів слід утримувати в теплому приміщенні (+8-10 °С) з відносною вологістю повітря 70-75%.

Якщо корів утримують у приміщеннях із високою вологістю та високою температурою повітря, то в їхніх організмах затримується тепло, що утворюється в результаті обмінних процесів, і настає перегрівання. Це може призвести до температурного стресу.

Важливо використовувати якісне доїльне обладнання. Всі деталі доїльної установки потрібно постійно дезінфікувати та стежити за чистотою вимені.

Дійки слід обробляти йодованими препаратами до та після доїння для запобігання появи тріщинок і рубців і передмаститних ознак.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!