У казеїну найкращі шанси на експорт з усіх біржових молочних продуктів
Казеїн сьогодні – найвигідніший для експорту з усіх біржових молочних продуктів. Він найцікавіший з точки зору бізнесу.
На цьому наголосив директор аналітичного агентства «Інфагро» Василь Вінтоняк.
«Справа в тому, що логістика експорту казеїну нині практично не змінилася: раніше понад 80% цього товару Україна постачала до Європи, – пояснив він. – Тому з доставкою автотранспортом в цьому напрямку проблем немає. До того ж ціни на казеїн рекордно високі на світових ринках».
Крім того, постачальники казеїну до Європи не повинні мати єврономер, бо товар класифікується як технічний казеїн.
«Тому ми сподіваємося, що експорт казеїну цього року буде рекордно високим – можливо, 8,5 тис. тонн», – прогнозує експерт.
Тим часом Україна скорочуватиме експорт вершкового масла, бо торік його переважно продавали пострадянським країнам.
«Нині ж експорт туди буде занадто дорогим через логістику і не зможе конкурувати на тих ринках», – зауважив Василь Вінтоняк.
Експорт сухого молока, як очікується, дещо зросте через скорочення виробництва сирних продуктів, які важче експортувати, ніж сухе молоко.
Експорт молочної сироватки тісно пов’язаний із виробництвом сирів. Зважаючи на те, що виробництво сирів скорочується, падає і виробництво сироватки.
«Певно, експортери сироватки нині найбільше потерпають від змін логістики експорту, – зазначив Василь Вінтоняк. – Так, торік цей товар фактично експортували через порти. А зараз необхідно везти транзитом через Європу, що дуже дорого і складно, особливо враховуючи, що сироватка – недорога, як порівняти з іншими молочними продуктами».
Як повідомлялося, у квітні експортовано 5,6 тис. тонн українських молочних продуктів.
Нагадаємо, низхідний тренд індексу цін на молочну продукцію GDT спостерігається вже два місяці поспіль.