У господарствах населення посилюється скорочення поголів'я ВРХ
На 1 квітня 2021 року поголів’я великої рогатої худоби в Україні становило 3,14 млн голів, що на 6,4% менше, ніж на таку ж дату 2020 року.
Про це повідомляє Державна служба статистики України.
Молочне поголів’я було на рівні 1,67 млн голів із загальної кількості, що на 5,7% менше, ніж у І кварталі 2020 року.
Чисельність поголів’я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах у січні-березні 2021 року скоротилася на 1,9%, як порівняти з аналогічним періодом 2020 року, – до 1,01 млн голів. У тому числі поголів’я дійних корів зменшилося до 424,2 тис. голів, що на 1,6% менше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Господарства населення протягом І кварталу цього року скоротили утримуване поголів’я ВРХ на 8,4%, як порівняти з попереднім роком, – до 2,13 млн голів. Із них дійних корів було 1,24 млн голів, що на 7,1% менше проти показника за січень-березень 2020 року.
«Чисельність худоби в присадибному секторі з року в рік стабільно скорочується, а через вимоги сьогодення та рух ринку в бік ефективного та якісного виробництва молока-сировини присадибний сектор, по суті, відживає, – вважає аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Лінецька. – Залишається лише виробництво для власних потреб сім’ї та для поціновувачів “домашнього молочка”».
Домогосподарства, які вирішують зайнятися молочним скотарством як бізнесом, створюють мініферми та переходять у промисловий сектор, підкреслили в АВМ. Загальносвітова тенденція, що простежується навіть у традиційно фермерській Європі, – стрімке зростання частки та ролі великих, понад 1 тис. корів, молочнотоварних ферм інтенсивного типу виробництва.
Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
Як повідомлялося, експорт української живої ВРХ у І кварталі впав на 41%.