Тваринництво

У Данії доплачуватимуть за свиней, яким не купірували хвости

У Данії доплачуватимуть за свиней, яким не купірували хвости

У Данії запровадили нову програму підтримки свинарів, які не обрізають хвости тваринам. Вони отримуватимуть 50 данських крон (близько $7,1) компенсації за кожну свиню, вирощену без ампутації хвоста, пише PigUA.

За даними Ради з питань сільського господарства та продовольства Данії, інтерес до програми виявився надвисоким: уже за перші тижні після старту ініціативи фермери подали заявки на участь у проєкті з вирощування понад 500 тис. свиней із необрізаними хвостами.

Це означає, що протягом найближчих трьох років кількість таких тварин у Данії подвоїться, і до 2028 року країна зможе виробляти близько 4 млн свиней із природними хвостами. Перша мета ‒ 1 млн таких тварин до 2026 року.

Ініціатива є складовою галузевої стратегії Vision 2050, котра спрямована на підвищення стандартів благополуччя свиней. До проєкту вже долучилися фермери та постачальники поросят, які раніше брали участь у пілотній програмі «Спільні зусилля для збереження некупіруваних хвостів».

Крім фінансової підтримки, програма передбачає створення мережі виробників, які зможуть обмінюватися досвідом щодо утримання, транспортування й запобігання канібалізму у свиней.

Програму розробила галузь у партнерстві з урядом Данії, і вона стала частиною політичної угоди про добробут тварин, ухваленої у лютому 2024 року. Після погодження з Єврокомісією, проєкт офіційно отримав зелене світло.

Наступним кроком стане ухвалення фінансових механізмів виплат Радою фонду Pig Levy Fund, який фінансується через внески з кожної забитої свині.

За словами представників галузі, відмова від обрізання хвостів ‒ це важливий етап у трансформації данського свинарства, який поєднує економічну мотивацію з етичними принципами утримання тварин.