У березні молоко-сировина в Україні було на 28% дешевше, ніж у Європі

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока на 7 квітня склала 16,15 грн/кг (без ПДВ), що на 25 коп. менше, ніж місяць тому.
Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Так, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку знизилася на 25 коп., як порівняти з початком березня, ‒ до 16,25 грн/кг. Діапазон цін у господарствах варіювався від 15,5 до 16,5 грн/кг.
Вищий ґатунок на 7 квітня в середньому коштував 16 грн/кг, що на 30 коп. менше, ніж місяць тому. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 15,3-16,2 грн/кг.
Середня ціна на молоко першого ґатунку втратила 20 коп. проти першої половини березня, знизившись до 15,65 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах ‒ 15 грн/кг, а максимальна – 15,8 грн/кг.
Георгій Кухалейшвілі зауважує, що на початку квітня надлишки молока-сировини скоротилися і наблизилися до балансу. Через активізацію експорту молочної продукції надлишків біржових товарів на складах майже не лишилося. Тому коридор мінімальних і максимальних цін залишився сталим, а зміни відбулися в середині цінового коридору внаслідок збільшення обсягів експорту.
У березні молоко-сировина в Україні було на 28% дешевше, ніж у Європі, що збільшило інтерес до вітчизняної продукції на ринках збуту.
Зменшення курсу долара може стримувати ріст цін на молоко-сировину в Україні. Компанії отримують виручку за експортоване сухе молоко в доларах, і тому вартість товару в гривнях може також скорочуватися і тягнути за собою ціни на молоко-сировину. Експерт також додав, що в березні рентабельність виробництва сухого молока й вершкового масла була збитковою.
Та реальною загрозою для української молочної галузі є випадки ящуру у сусідніх Словаччині та Угорщині.