Тваринництво

У 2023 році світові ціни на м'ясо знизилися на 3,5%

У 2023 році світові ціни на м'ясо знизилися на 3,5%

У грудні середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 110,4 пункту, що на 1% нижче за листопадовий показник і на 1,8% нижче, ніж у грудні 2022 року.

Про це повідомили у ФАО.

Світові ціни на свинину в грудні знизилися під впливом млявого імпортного попиту з боку азійських країн, попри сезонне збільшення обсягів внутрішніх продажів у деяких країнах-експортерах.

Тим часом ціни на яловичину та м’ясо птиці також рухалися вниз через менш активний попит з боку Азії в поєднанні зі значним обсягом експортної пропозиції у великих регіонах-виробниках.

Світові ціни на баранину, навпаки, зросли після двох місяців безперервного зниження під впливом зміцнення попиту напередодні святкового сезону та через скорочення пропозиції забійної худоби в Океанії. Там завдяки минулим дощам фермери стали рідше робити вибір на користь скорочення поголів’я.

За підсумками 2023 року в цілому середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 114,6 пункту, що на 3,5% нижче за показник 2022 року. Така тенденція зумовлена збільшенням експортних можливостей у провідних регіонах-експортерах на тлі млявого світового попиту з боку основних країн – імпортерів м’яса та є відображенням зниження середньорічного рівня цін на яловичину, м’ясо птиці й баранину, частково компенсованого підвищенням середнього рівня цін на свинину.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в листопаді середня споживча ціна на яловичину в Україні зросла до 238,05 грн/кг.