Тваринництво

У 2017 році імпорт молока в Україні зросте на 15-20% ‒ прогноз

У 2017 році імпорт молока в Україні зросте на 15-20% ‒ прогноз

У 2017 року слід очікувати відновлення внутрішнього попиту на молоко на 2-3%. Навіть дуже пасивна політика переробників не завадить цьому, прогнозує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, на своїй Фейсбук-сторінці.
 
Загальний надлишок молока, ймовірно, впаде до 250-300 тис. тонн за рахунок подальшого зниження виробництва в господарствах населення, але він стане відчутним лише в квітні-червні.

Фактично вперше створиться суттєвий дефіцит молока поза сезоном «великого молока», що дасть подальший стимул встановленню цінових рекордів на сировину та нищівній ціновій війні, зазначає експерт.
 
Також ймовірним є зростання імпорту на 15-20% на фоні високих цін та збільшення прибутковості виробництва з подальшим зниженням прибутковості переробки молока.
 
«Поки що український молочний бізнес не був успішним у пошуку нових ринків збуту для молокопродуктів, тому слід очікувати реалізації песимістичного сценарію. Україна поступово скочується до статусу нетто-імпортера, орієнтовно це відбудеться у 2019-2020 роках», ‒ наголошує Андрій Ярмак.

За його словами, за такого розвитку подій ймовірно, що значна частина застарілих переробних підприємств вийде з бізнесу. «Разом із тим внутрішні ціни зростуть до рівня, коли імпортна продукція буде конкурентною в більшості сегментів. Зростатиме привабливість інвестування в сучасну переробку і комерційне виробництво якісного молока (2020-2022 роки). У 2023-2025 роках можливе відновлення Україною статус нетто-експортера молока», ‒ підкреслив він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!