Тваринництво

Тривалий період випасу ВРХ дозволяє «Агрікор Холдингу» знизити собівартість м’яса

Тривалий період випасу ВРХ дозволяє «Агрікор Холдингу» знизити собівартість м’яса

Вільний випас – основна перевага вирощування великої рогатої худоби м’ясних порід у «Агрікор Холдингу» (Чернігівський кластер групи компаній «Агрейн»). Улітку це – свіжа трава, а взимку на пасовище привозять заготовлений спеціально збалансований корм.

Про це повідомили в компанії.

«Особливість Чернігівського регіону в тому, що тут багато боліт і вологи. Відповідно, багато природних сінокосів і випасів, ‒ розповів керівник напряму тваринництва агрогрупи Олександр Буднік. ‒ За відсутності снігу стадо може бути на випасі хоч до лютого».

З переходом на стійловий період на фермі раціон тварин складається з силосу, сінажу та соломи.

Для підприємства тривалий період випасу ‒ це можливість знизити собівартість виробленої продукції. Проте рішення подовжити строк використання природних пасовищ і зменшити витрати на годівлю може призвести до втрат поголів’я: якщо тільна корова отримує з травою недостатньо поживних речовин, в неї може народитися слабке теля чи навіть статися аборт. Тому стандартний період випасу ‒ 180-205 днів, додав він.

Телята на випоюванні здатні дати більший приріст, але зростають витрати на молоко чи його замінник, корм чи комбікорм; додаються витрати на зарплатню працівників. На випасі собівартість годівлі нижча завдяки наявності материнського молока та трави на пасовищі.

«Крім того, ця технологія вирощування передбачає мінімум інфраструктури: лише навіси для захисту від сонця й вітру, приміщення для розтелення корови та вакцинації тварин», ‒  підкреслив Олександр Буднік. 

Із березня по квітень телят обробляють антигельмінтами і роблять стандартне вакцинування проти сказу та сибірки. Перед переведенням на пасовище тваринам кріплять бирки флектрон, що зменшує стрес від набридливих мух і комах. 

З 1 серпня по 1 вересня вакцинують корів і теличок. У цей період телят відлучають, здійснюють дегельмінтизацію та переводять на відгодівлю. Питання лікування, якщо виникає така потреба, вирішується в індивідуальному порядку, додав Олександр Буднік.