Транснаціональні компанії в Україні відновлюють виробництво молочних продуктів
Ситуація на ринку свіжих молокопродуктів нині значно краще, ніж місяць тому. Проте залишається багато невирішених проблем, пише Інфагро.
Серед усіх видів молокопродуктів обсяги виробництва свіжих найбільше відстають від обсягів довоєнного часу. Спричинено це низкою чинників:
– проблеми логістики. Не відновили роботу багато ТРЦ;
– бракує водіїв і транспорту;
– збій роботи торговельних мереж – багато магазинів поза межами Центральної та Західної України ще не відновили роботу;
– географія розміщення виробництв. Кілька потужних молокозаводів опинилися на окупованих або прифронтових територіях, їхня діяльність припинена або суттєво обмежена.
Але навіть транснаціональні компанії почали відновлювати роботу. Так, запускається завод PepsiCo під Києвом, у прифронтовому Миколаєві відновлює роботу Lactalis. Частково запрацювали заводи на звільнених Чернігівщині та Сумщині. Крім того, заводи Західної України виробляють більші, ніж у довоєнні часи, обсяги продукції.
Досить відчутно зросло виробництво ультрапастеризованого молока – і для держзакупівель, і для торговельних мереж. При цьому імпорт такого молока також досить суттєвий, адже молоко UHT – у списку критичного імпорту. За приблизними оцінками, минулого місяця в країну завезли близько 1,5 тис. тонн молока, що помітно більше, ніж у довоєнні часи. І це без урахування гуманітарної допомоги. Очевидно, у квітні поставки європейського молока в Україну зростуть ще більше.
У березні імпорт кисломолочних продуктів, які тривалий час фігурували в списку товарів критичного імпорту, суттєво скоротився – за приблизними оцінками, 400 тонн.
Експорт свіжих молокопродуктів і раніше був незначним, а зараз – мізерний, обмежений здебільшого поставками до Молдови. Туди постачають кілька сотень тонн молока і кисломолочних продуктів.
Як повідомлялося, українські молочарі здатні повністю забезпечити внутрішні потреби.