Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Товщина й пористість шкаралупи яєць індичок змінилися під впливом селекції

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Шкаралупа інкубаційних індичих яєць має бути достатньо міцною, щоб забезпечити захист ембріонів від зовнішнього впливу, але не перешкоджати вилупленню.

Пористість шкаралупи позитивно корелює з товщиною шкаралупи, вона великою мірою впливає на газообмін ембріона, що розвивається. Як низька, так і висока концентрація пор негативно впливає на ембріональний розвиток.

Товщина шкаралупи для яєць індичок у нормі становить не менше за 0,37 мм, а кількість пор – 51-59 пор/см². Діаметр пор коливається від 0,01 до 0,04 мм.

Досліди, проведені на високопродуктивних кросах індичок, продемонстрували, що товщина й пористість шкаралупи у високопродуктивних кросів індичок змінилися під впливом селекції.

Так, товщина зменшилася з 450-460 до 340-350 мкм, а кількість зросла з 51-59 до 79 пор/см² і більше, що дуже важливо для нормального постачання киснем ембріона в яйці та видалення надлишків вологи й вуглекислого газу.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!