Торік середні світові ціни на м'ясо були найвищими з 1990 року
У грудні 2022 року середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 113,8 пункту, що на 1,2% нижче показника листопада. Падіння триває вже шість місяців, але все ж таки показник індексу на 2,5% вище, ніж за аналогічний період 2021 року.
Про це повідомили у ФАО.
Зниження індексу у грудні зумовлено падінням світових цін на яловичину та м’ясо птиці, що частково компенсовано подорожчанням свинини та баранини.
Світові ціни на яловичину впали під впливом зростання поставок забійної худоби в кількох великих країнах-виробниках та млявого світового попиту на середньострокові поставки.
Водночас знизилися й ціни на м’ясо птиці, оскільки експортна пропозиція була більш ніж достатньою для задоволення імпортного попиту на спотові поставки, незважаючи на виробничі труднощі через наростання спалахів грипу птиці.
Світові ціни на свинину, навпаки, підвищилися в умовах активного різдвяного попиту всередині країн, особливо в Європі.
Ціни на баранину зросли під впливом динаміки валютних курсів.
За підсумками 2022 року середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 118,9 пункту, що на 10,4% перевищило показник 2021 року і є найвищим середньорічним показником з 1990 року.
ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.
Як повідомлялося, в Україні ціни закупівлі свиней забійних кондицій у перший тиждень 2023 року не змінилися.
Нагадаємо, вітчизняні виробники м’яса птиці мають величезний експортний потенціал.