Тьмяне освітлення в пташнику знижує прояви канібалізму в птиці
Часто розкльовування в птиці спричиняє інтенсивне освітлення чи яскраві промені сонця, в пташнику, де утримують молодих несучок.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Коливання інтенсивності освітлення теж негативно позначається на поведінці птиці. Кури мають кольоровий зір, тому зміна режиму світла впливає на їхню поведінку. Встановлено, що блакитне світло діє на птицю заспокійливо. А червоний і оранжевий кольори поліпшують несучість, через що практика утримання курей за червоного була тривалий час досить поширеною.
До того ж, коли в якоїсь курки з тих чи інших причин з’являлися краплі крові, за такого освітлення в стаді їх не помічали, що дуже добре профілактувало розкльовування й канібалізм.
Також доведено, що червоне, жовте та помаранчеве світло посилює статеве дозрівання на відміну від зеленого й блакитного, які його сповільнюють, проте посилюють ріст птиці.
Сьогодні найпоширенішою та найуспішнішою практикою запобігання розкльовуванню є вирощування птиці за тьмяного освітлення. Тоді кури погано бачать одна одну, і зазвичай бажання битися в них не виникає.
Раніше ми писали, як лікувати птицю, постраждалу від розкльовувань.